Slušaj vest
Veličina Slova

Skupština ima 110 odbornika koji se biraju na lokalnim izborima, na četiri godine. Skupština grada sastaje se po potrebi, a najmanje jednom u tri meseca.

Predsednik Skupštine grada Beograda organizuje rad Skupštine grada, saziva sednice, predlaže dnevni red i predsedava sednicama, stara se o ostvarivanju javnosti rada Skupštine grada, potpisuje akte koje je donela Skupština grada i vrši i druge poslove koje mu poveri Skupština grada. Predsednika i zamenika predsednika Skupštine grada bira Skupština iz sastava odbornika, na četiri godine.

  • Nikola Nikodijević, predsednik Skupštine grada Beograda
  • Igor Jovanović, zamenik predsednika Skupštine grada Beograda


Sekretar Skupštine grada Beograda se stara o obavljanju stručnih poslova u vezi sa sazivanjem i održavanjem sednica Skupštine i njenih radnih tela i rukovodi administrativnim poslovima vezanim za njihov rad. Sekretara Skupštine i zamenika sekretara postavlja Skupština, na predlog predsednika Skupštine grada, na četiri godine.

  • Biljana Živković, sekretar Skupštine grada Beograda
  • Tatjana Vučenović, zamenik sekretara Skupštine grada Beograda

Nadležnosti Skupštine grada Beograda:
- donosi Statut grada i odlučuje o njegovim promenama;
- donosi odluke i druge opšte akte i daje autentična tumačenja tih odluka i opštih akata;
- donosi program razvoja grada i pojedinih delatnosti, regionalni prostorni plan i urbanističke planove;
- donosi budžet grada i završni račun;
- osniva javna preduzeća, javne službe i učestvuje u osnivanju preduzeća od interesa za grad;
- odlučuje o izgradnji, održavanju i korišćenju ulica, trgova i drugih javnih objekata od značaja za grad;
- odlučuje o zaduženju grada i o raspisivanju gradskog zajma, kao i o plasiranju sredstava grada;
- raspisuje gradski referendum, odlučuje o predlozima sadržanim u građanskoj inicijativi i utvrđuje predlog odluke o samodoprinosu;
- donosi osnove zaštite, korišćenja i uređenja poljoprivrednog zemljišta i stara se o njihovom sprovođenju;
- donosi godišnji program o pribavljanju nepokretnosti za potrebe organa grada i Gradske uprave, uz saglasnost Vlade Republike Srbije;
- osniva Gradsku upravu, službe i druge organizacije od interesa za grad;
- bira i razrešava predsednika i zamenika predsednika Skupštine grada, predsednika i članove radnih tela Skupštine grada;
- postavlja i razrešava sekretara i zamenika sekretara Skupštine grada;
- na predlog gradonačelnika bira i razrešava Gradsko veće;
- imenuje i razrešava upravni i nadzorni odbor, postavlja i razrešava direktore organizacija čiji je osnivač i daje saglasnost na njihove opšte akte, u skladu sa zakonom;
- odlučuje o dodeljivanju zvanja počasnog građanina Beograda, plakete Grada Beograda i drugih javnih priznanja;
- daje mišljenje o zakonima kojima se uređuju pitanja od interesa za lokalnu samoupravu;
- pokreće postupak za zaštitu prava lokalne samouprave pred Ustavnim sudom;
- daje saglasnost na upotrebu imena, grba i drugog obeležja grada;
- odlučuje o pristupanju u članstvo organizacija gradova u zemlji i inostranstvu;
- donosi poslovnik o svom radu;
- obavlja i druge poslove u skladu sa zakonom i Statutom grada.

Članove radnih tela (saveti i komisije) bira Skupština, iz sastava odbornika, na predlog odborničkih grupa, a srazmerno broju odbornika koje imaju u Skupštini grada.

SKUPŠTINA GRADA BEOGRADA
Dragoslava Jovanovića 2, centrala: 3229-678

DSC07815.jpg
BEOGRAD.RS

Nikola Nikodijević

nikodijevic foto.jpg
BeoInfo

Rođen je 26. septembra 1981. godine u Beogradu. Po zanimanju je diplomirani pravnik. Na izborima za organe lokalne samouprave 2008. godine izabran je za odbornika u Skupštini grada Beograda i do kraja mandata 2012. obavljao je i dužnost šefa Odborničke grupe SPS–PUPS–JS u Skupštini grada Beograda.

Za člana Gradskog veća grada Beograda izabran je 13. juna 2012 godine. Na ovoj funkciji bio je do novembra 2013. godine. Odlukom Vlade Republike Srbije od 18. novembra 2013. godine, imenovan je za člana Privremenog organa Grada Beograda.

Za predsednika Skupštine grada Beograda izabran je 23. aprila 2014. godine, na konstitutivnoj sednici gradskog parlamenta. Novi mandat predsednika Skupštine grada Beograda započeo je 9. maja 2018. godine, nakon završenih redovnih izbora za Organe grada Beograda. Odbornici Skupštine grada Beograda, nakon redovnih izbora i konstituisanja novog saziva gradskog parlamenta, po treći put izbarali su ga za predsednika Skupštine grada 11. juna 2022. godine.

Nakon što je Vlada Republike Srbije raspustila Skupštinu grada Beograda, Nikola Nikodijević je 30. oktobra 2023. godine imenovan za člana Privremenog organa Grada Beograda. Na ovoj funkciji, mandat mu je produžen 8. marta 2024. godine.

Na konstitutivnoj sednici održanoj 21. juna 2024. godine Nikola Nikodijević po četvrti put izabran je za predsednika Skupštine grada Beograda, nakon završenih izbora za odbornike Skupštine grada Beograda održanih 2. juna 2024. godine.

Predsednik je Gradske ogranizacije SPS Beograda i član je Predsedništva Glavnog odbora Socijalističke partije Srbije.


Igor Jovanović

Rođen je 22. maja 1987. godine u Beogradu, Republika Srbija. Diplomirani je ekonomista, sa bogatim iskustvom u menadžmentu, radu na projektima i javnim poslovima. U periodu od 2010. do 2016. godine, bio je angažovan kao asistent projektnog menadžera u renomiranoj građevinskoj kompaniji, gde je stekao značajno iskustvo u implementaciji i koordinaciji infrastrukturnih projekata.

Od 2008. godine posvetio promociji ljudskih i manjinskih prava, aktivno sarađujući sa brojnim organizacijama civilnog društva. Od 2014. godine, njegovo angažovanje u okviru Romske nacionalne zajednice rezultiralo je uspešnim projektima usmerenim na osnaživanje i edukaciju lokalnih lidera, čime je dao značajan doprinos unapređenju položaja Roma i Romkinja u Srbiji.

Na funkciji zamenika predsednika Skupštine grada Beograda nalazi se od juna 2022. godine, gde aktivno doprinosi razvoju lokalnih politika, unapređenju međunarodne saradnje i jačanju institucionalne infrastrukture. U novembru 2022. godine, izabran je za člana Nacionalnog saveta Roma, dok je u avgustu 2023. godine postao ambasador borbe protiv ciganizma i diskriminacije, simbolizujući predanost unapređenju inkluzije i ravnopravnosti.

Kao član Socijaldemokratske partije Srbije od 2021. godine, gospodin Jovanović obavlja funkciju predsednika Izvršnog odbora Gradskog odbora Beograd, posvećen razvoju politika koje promovišu socijalnu pravdu i inkluziju. 

Glavni urbanista

Rođen je u Beogradu 1975. godine. Nakon završene XI Beogradske gimnazije upisuje Arhitektonski fakultet i stiče zvanje diplomiranog inženjera arhitekture (Msc). Član je Inženjerske komore Srbije od 2008. godine, Saveza arhitekata Srbije od 2001, Društva arhitekata Beograda i ima status Slobodnog umetnika u udruženju ULUPUDS od 2001. godine. Licencirani je odgovorni urbanista, odgovorni projektant i odgovorni izvođač radova.

Inicijator je osnivanja Komore arhitekata Srbije za šta je dobio i podršku Evropske komisije iz Brisela 2010. godine. Osnivač je i Komisije za sport i rekreaciju u Institutu za standardizaciju Srbije. Aktivno se bavio projektovanjem javnih, stambenih, komercijalnih i sportskih objekata kao i projektima uređenja javnog prostora u periodu od 2001. godine pa do danas.

Osnivač je i glavni i odgovorni urednik najznačajnijeg regionalnog arhitektonskog časopisa „Arhitekton“.

U sazivu je Komisije za planove Skupštine grada Beograda od decembra 2013. godine, a od maja 2014. bio je potpredsednik Saveta za urbanizam Skupštine grada Beograda. U maju 2018. godine izabran je na mesto zamenika predsednika Komisije za planove Skupštine grada Beograda.

Bio je član žirija za arhitektonsko-urbanistička rešenja: Makiškog polja u Beogradu, “KAMPUS BIO4” na Voždovcu, objekta Akademije primenjenih umetnosti u Karađorđevoj ulici, objekta Muzičke akademije u Linijskom parku, objekta Beogradske filharmonije i dr. Takođe je bio predsednik internacionalnog žirija za godišnju nagradu časopisa „Arhitekton” u tri navrata 2009, 2010 i 2011. godine.

Zadužen je za kandidaturu Beograda za EXPO 2027.

Inicijator više projekata uređenja javnih prostora i izgradnje objekata javne namene u Beogradu.

Bavio se istraživanjem savremene arhitekture i urbanizma, objavio je veći broj tekstova kako u domaćim tako i stranim časopisima i gostovao je ka opredavač na više fakulteta u Beogradu.

Autor je većeg broja objekata u Srbiji i inostranstvu kao i većeg broja Urbanističkih projekata. Među najznačajnijim su projekti za sportske komplekse, naučne centre, stambene objekte, komercijalne objekte, hotelske komplekse, javne parkovske površine. Odlikovan je krstom Vožda Đorđa Stratimirovića.

Na funkciju Glavnog urbaniste grada Beograda, izabran na sednici Skupštine grada 4. marta 2019. godine, na period od 4 godine. U toku istog mandata je obavljao i funkciju predsednika Komisije za planove Skupštine grada Beograda, u skladu sa Zakonom o planiranju i izgradnji.

Oženjen, otac četvoro dece.

Lokalni izbori održani su 2. juna 2024. na kojima je pet izbornih lista osvojilo mandate za 110 odbornika Skupštine grada Beograda. 

Spisak odbornika Skupštine grada u PDF formatu, možete pogledati/preuzeti ovde:

Spisak odbornika Skupštine grad

Tiršova 3/III, centrala: 3605-600
pravobranilastvo@beograd.gov.rs

Petar Stojanović, gradski pravobranilac, 3605-640, 3610-157, faks: 3620-158

Gradsko pravobranilaštvo grada Beograda obavlja poslove pravne zaštite imovinskih prava i interesa grada Beograda i gradskih opština grada Beograda. U delokrug Gradskog pravobranilaštva spada preduzimanje svih pravnih radnji, korišćenje svih pravnih sredstava pred sudovima i drugim nadležnim organima, radi ostvarivanja imovinskih prava i interesa grada i gradskih opština, njihovih organa, organizacija i drugih pravnih lica, čije se finansiranje obezbeđuje u budžetu grada i gradskih opština.

Radom Gradskog pravobranilaštva grada Beograda rukovodi gradski pravobranilac koji ima zamenike, a imenuje ih i razrešava Skupština grada.

Korisni linkovi 

Godišnji izveštaj o učinku programa za 2023. godinu - pravobranilaštva
Finansijski plan 2025-2027, pravobranilaštvo
Finansijski plan za 2024. godinu, pravobranilaštvo
Finansijski plan za 2024. godinu, pravobranilaštvo - rebalans 1
Finansijski plan za period privremenog finansiranja, januar - jun 2024, pravobranilaštvo
Finansijski plan za period privremenog finansiranja, januar - jun 2024, pravobranilaštvo - I izmena
Godišnji izveštaj o učinku programa za 2022. godinu - pravobranilaštvo
Finansijski plan 2023 - 2025, pravobranilaštvo
Finansijski plan 2023 - 2025, pravobranilaštvo - rebalans 1
Finansijski plan 2023 - 2025, pravobranilaštvo - rebalans 2
Finansijski plan 2023 - 2025, pravobranilaštvo - rebalans 3
Finansijski plan za period privremenog finansiranja, januar - mart 2024, prvobranilaštvo

Kosovska 17/I

Miljko Valjarević, ombudsman, tel. 3240-394, 3227-494

Rad sa strankama od 9 do 14 časova.

Ombudsman je institucija pravnog sistema koja, postoji u više od sto zemalja u svetu. Ombudsman je institucija koju je prvi put uspostavio Švedski parlament 1809. sa zadatkom da nadgleda kako izvršna vlast sprovodi zakone. U prevodu sa švedskog, reč „ombudsman” znači poverenik ili punomoćnik, a prema funkciji koju obavlja, reč ombudsman znači zaštitnik ljudskih prava ili građanski pravobranilac.

Institucija Ombudsmana uvedena je u pravni sistem grada Beograda, oktobra 2005. godine, a prvi ombudsman je započeo sa radom septembra 2006. godine, kao građanski branilac za grad Beograd. Decembra 2009. godine, instutucija je promenila u naziv Zaštitnik građana da bi najnovijom izmenom promenjen u Ombudsman grada Beograda.

Ombudsman je ovlašćen da štiti i kontroliše poštovanje prava građana i kontroliše rad Gradske uprave grada Beograda i javnih službi čiji je osnivač Grad Beograd (subjekti kontrole) ako se radi o povredi propisa i opštih akata Grada Beograda.

Ombudsman nije ovlašćen da kontroliše rad Skupštine grada Beograda, Gradonačelnika grada Beograda i Gradskog veća grada Beograda.

Ombudsman se bira na vreme od 5 godina i na istu dužnost isto lice može biti izabrano najviše dva puta uzastopno.
Ombudsman ima četiri zamenika.

Poslovi zaštitnika građana su:

  • zaštita prava građana i ostvarivanje tih prava ako se radi o povredi propisa i opštih akata Grada;
  • kontrola rada Gradske uprave grada Beograda i javnih službi koje je osnovao Grad Beograd;
  • podnošenje inicijativa za izmene, dopune ili donošenje novih zakona i drugih propisa i opštih akata ako smatra da do povrede prava građana dolazi zbog nedostatka u propisima;
  • davanje mišljenja na nacrt propisa ili opšteg akta grada kada se njime uređuju pitanja od značaja za zaštitu i unapređenje prava i interesa građana;
  • podnošenje inicijativa za pokretanje postupka pred Ustavnim sudom Republike Srbije za ocenu ustavnosti i zakonitosti zakona, drugih propisa i opštih akata kojima se uređuju pitanja koja se odnose na prava građana.

    Podnošenje pritužbi
    Svako fizičko ili pravno lice, domaće ili strano koje smatra da su mu aktom, radnjom ili nečinjenjem subjekta kontrole povređena prava može da podnese pritužbu Ombudsmanu.
    Pre podnošenja pritužbe građanin je dužan da pokuša da zaštiti svoja prava u redovnom pravnom postupku, jer ombudsman neće postupati po pritužbi dok prethodno ne budu iscrpljena sva pravna sredstva, u odgovarajućem pravnom postupku. Izuzetno, ombudsman može pokrenuti postupak i pre nego što su iscrpljena sva pravna sredstva ako bi podnosiocu pritužbe bila naneta nenadoknadiva šteta ili kad ombudsman oceni da je došlo do grubog kršenja načela samostalnosti i zakonitosti, stručnosti, nepristrasnosti i političke neutralnosti, delotvornosti u ostvarivanju prava stranaka i poštovanja stranaka u subjektu kontrole.
    Pritužba građana mora da sadrži naziv subjekta na čiji se rad odnosi, opis povreda prava, činjenice i dokaze koji potkrepljuju pritužbu, podatke o tome koja su pravna sredstva iskorišćena, kao i ime i adresu podnosioca. Ombudsman ne postupa po anonimnoj pritužbi. Pritužba se podnosi u pisanoj formi (uključujući sve oblike elektronske komunikacije) ili usmeno u zapisnik i za njeno podnošenje ne plaća se taksa niti bilo koja druga naknada. Pritužba se može podneti ako je od učinjene povrede prava građana, odnosno od poslednjeg postupanja, odnosno nepostupanja Gradske uprave grada Beograda ili javne službe proteklo najviše godinu dana. Postupak pred ombudsmanom je besplatan.
    Nakon sprovedenog postupka po pritužbi, ukoliko utvrdi da je došlo do povrede prava, ombudsman daje preporuku u kojoj upućuje subjekta kontrole kako uočeni nedostatak treba otkloniti.
    Subjekt kontrole dužan je da najkasnije u roku od 30 dana od dana dobijanja preporuke dostavi izveštaj o preduzetim radnjama radi otklanjanja nedostataka odnosno o razlozima zbog kojih nije postupio po preporuci.
    Ukoliko nadležan subjekt ne postupi po preporuci, ombudsman se može obratiti javnosti, odnosno Skupštini grada Beograda, a može i da preporuči utvrđivanje odgovornosti nadležnog rukovodećeg radnika subjekta kontrole.

Korisni linkovi

Odluka o ombudsmanu Grada Beograda (PDF fajl).
Finansijski plan 2020-2022
Godišnji izveštaj o učinku programa za 2021. godinu - Obdusman
Godišnji izveštaj o učinku programa za 2022. godinu - Ombudsman

Tiršova 1, IV sprat
e-mail: mladioffice@beograd.gov.rs

Kontakt telefon: 360-5770, 360-5939

Milica Papić - direktor
Nemanja Marković - Zamenik direktora

Prijem stranaka: radnim danima od 8.30 do 14.30 časova

Od 1. januara 2015. godine počela je s radom Kancelarija za mlade i saradnju sa udruženjima Gradske uprave Grada Beograda. Kancelarija je osnovana u okviru procesa implementacije Nacionalne strategije za mlade Republike Srbije, kao i Strategije podrške razvoju civilnog društva na teritoriji grada Beograda.

Kancelarija za mlade i saradnju sa udruženjima obavlja sledeće poslove:

• radi na unapređenju položaja mladih, deluje u pravcu rešavanja problema mladih, prati aktivnosti i sarađuje sa udruženjima od javnog značaja za rad sa mladima, savezima, udruženjima mladih i udruženjima za mlade;
• podstiče i prati programe saveza, udruženja mladih i udruženja za mlade koji su multidisciplinarni po svom sadržaju i raznovrsni po obliku rada, a koji imaju za cilj sprovođenje Nacionalne strategije za mlade, gradskog akcionog plana za mlade;
• sarađuje i realizuje programe od interesa za mlade zajedno sa lokalnim Kancelarijama za mlade na teritoriji grada Beograda;
• sarađuje sa ustanovama preko kojih se ostvaruje javni interes u oblastima omladinskog sektora, a koje su osnovane od strane grada i ustanova koje organizovano rade sa nadarenim i talentovanim mladima;
• obezbeđuje stvaranje uslova za aktivno i kvalitetno provođenje slobodnog vremena mladih, negovanje zdravih i bezbednih stilova života;
• obezbeđuje sufinansiranje mladih - učenika i studenata za stručno usavršavanje, učešće na međunarodnim takmičenjima i kongresima, odnosno drugim stručnim okupljanjima u inostranstvu;
• obezbeđuje uslove za organizovanje seminara, stručnih konferencija, i drugih stručnih okupljanja od strane ustanova ili organizacija, koja imaju međunarodni karakter, a koja su deo programske aktivnosti udruženja mladih i udruženja za mlade kao člana odgovarajuće evropske - međunarodne studentske asocijacije;
• pruža podršku i obezbeđuje jednak položaj mladih iz osetljivih grupa, saradnja sa omladinskim udruženjima Roma, promovisanje različitosti i promovisanje tolerancije i solidarnosti među mladima;
• obavlja i poslove koji se odnose na: organizovani pristup problemima mladih, promovisanje rada sa mladima, unapređenje preduzetništva mladih i razvijanje preduzetničkog duha kod mladih, pružanje podrške mladima u saradnji sa obrazovnim i kulturnim institucijama, Nacionalnom službom zapošljavanja, organizacionim jedinicama Gradske uprave, nevladinim organizacijama, kroz aktivno uključivanje mladih u društvene tokove i njihovo informisanje;
• neformalno obrazovanje mladih;
• pružanje logističke podrške u realizaciji projekata mladih, kreiranje modela volonterskih radnih kampova;
• obezbeđuje jednak položaj mladih u društvu;
• podsticanje i vrednovanje dostignuća mladih u različitim oblastima;
• unapređivanje mogućnosti za kvalitetno organizovanje slobodnog vremena mladih;
• sprovođenje društveno odgovornih kampanja iz oblasti ekologije, bezbednosti, solidarnosti, zdravlja mladih.

Kancelarija obavlja i poslove obezbeđivanja uslova za rad udruženja, uspostavlja partnerstva sa udruženjima radi učestvovanja u pripremi projekata, učestvuje u kreiranju društvenog ambijenta koji je podsticajan za civilno društvo, daje podršku civilnom sektoru u uspostavljanju dijaloga i jačanju partnerstava sa organima lokalne samouprave, inicira i sprovodi razvojne projekte u saradnji sa udruženjima, kao i druge poslove u skladu sa zakonom, Statutom grada i drugim propisima.Kancelarija obavlja i druge poslove u ovim oblastima u skladu sa zakonom, Statutom grada i drugim propisima.

Korisni linkovi 

Predlog liste projekata odobrenih za finansiranje po konkursu za finansiranje i sufinansiranje projekata od javnog interesa u oblastima omladinskog sektora u gradu Beogradu u 2017. godini.1
Odluka o izboru projekata prijavljenih na javni konkurs za finansiranje i sufinansiranje projekata koje realizuju nosioci programa i projekata - udruženja mladih, udruženja za mlade i njihovi savezi u oblastima om
Finansijski plan 2021-2023, kancelarija za mlade
Finansijski izveštaj o učinku programa za 2021. godinu - Kancelarija za mlade
Izveštaj o izvršenju budžeta za 2022. godinu, kancelarija za mlade
Finansijski plan 2022-2024, kancelarija za mlade
Godišnji izveštaj o učinku programa za 2022. godinu - kancelarija za mlade

Ilija Čarapić, 7. 5. 1839 – 27. 5. 1840.
Miloš Bogićević, 28. 5. 1840 – 24. 9. 1840.
Mladen Žujović, 25. 9. 1840 – do kraja 1841.
Stojan Delimirković, 1855.
Marko Stojković, 1861–1862.
Jovan Smiljanić, 1865–1866.
Gligorije Jovanović, 1866.
Mihailo Terzibašić, 6. 9. 1866 – 14. 9. 1867.
Jovan Nikolić-Čokojić, 14. 9. 1867 – 1868.
Vasilije Ivanović, 1868.
Gligorije Jovanović, 1868.
Aćim Čumić, nekoliko meseci 1869.
Arsa Lukić, 27. 12. 1869 – april 1871.
Aleksa Đurić, 10. 6. 1871 – 31. 12. 1872.
Dimitrije Popović, 30. 3. 1872 – avgust 1878.
Aleksa Stevanović, avgust 1878 – oktobar 1879.
Živko Karabiberović, oktobar 1879 – 1. 8. 1884.
Vladan Đorđević, 1. 8. 1884 – 10. 8. 1885.
Mihailo Bogićević, 4. 4. 1886 – 4. 2. 1887.
Svetomir Nikolajević, 7. 3. 1887 – 1. 9. 1887.
Živko Karabiberović, 1. 9. 1887 – 30. 12. 1889.
Nikola Pašić, 30. 12. 1889 – 14. 1. 1891.
Milovan Marinković, 26. 5. 1891 – 22. 11. 1892.
Petar Tatić, 23. 11. 1892 – 2. 4. 1893.
Milovan Marinković, 6. 4. 1893 – 12. 5. 1894.
Mihailo Bogićević, 14. 5. 1894 – 8. 11. 1896.
Nikola Stevanović, 5. 12. 1896 – 31. 12. 1896.
Nikola Pašić, 10. 1. 1897 – 13. 11. 1897.
Nikola Stevanović, 13. 11. 1897 – 14. 11. 1899.
Antonije Pantović, 20. 11. 1899 – 13. 4. 1901.
Milovan Marinković, 28. 5. 1901 – 6. 11. 1902.
Nikola Stamenković, 28. 3. 1903 – 11. 8. 1903.
Kosta Glavinić, 20. 8. 1903 – 20. 11. 1907.
Velisav Vulović, 1. 1. 1908 – 10. 10. 1909.
Kosta Glavinić, 11. 4. 1910 – 21. 9. 1910.
Ljubomir Davidović, 24. 10. 1910 – 19. 1. 1914.
Đorđe Nestorović, 1. 2. 1914.
Mihailo Marjanović, početak 1919 – novembar 1919.
Kosta Jovanović, 9. 11. 1919 – 25. 8. 1920.
Filip Filipović, 25. 8. 1920.
Đoka Kara-Jovanović, 2. 9. 1920 – 3. 3. 1921.
Dobra Mitrović , 9. 3. 1921 – 12. 3. 1923.
Mihailo Marjanović, 22. 8. 1923 – 6. 1. 1925.
Kosta Kumanudi, 22. 8. 1926 – 18. 2. 1929.
Miloš Savčić, 14. 2. 1929 – 23. 5. 1930.
Milan Nešić, 23. 5. 1930 – 12. 5. 1932.
Milutin Petrović, 12. 5. 1932 – 5. 1. 1935.
Vlada Ilić, 10. 1. 1935 – 13. 9. 1939.
Vojin Đuričić, 13. 9. 1939 – 20. 6. 1940.
Jevrem Tomić, 20. 6. 1940 – 12. 4. 1941.
Ivan Milićević, 12. 4. 1941 – 19. 6. 1941.
Milosav Stojadinović, 19. 6. 1941 – 11. 9. 1941.
Dragi Jovanović, 11. 9. 1941 – 3. 10. 1944.
Mihajlo Ratković, 1944–1947.
Ninko Petrović, 1947–1951.
Đurica Jojkić, 1951–1954.
Miloš Minić, 1955–1957.
Đurica Jojkić, 1957–1961.
Milijan Neoričić, 1961–1964.
Branko Pešić, 1964–1974.
Živorad Kovačević, 1974–1982.
Bogdan Bogdanović, 1982–1986.
Aleksandar Bakočević, 1986 – 12. 1989.
Milorad Unković, 12. 1989 – 7. 1992.
Dr Slobodanka Gruden, 7. 1992 – 1994.
Mr Nebojša Čović, 1994 – 1997.
Dr Zoran Đinđić, 21. 2. 1997 – 30. 9. 1997.
Vojislav Mihailović, 22. 1. 1999 – 5. 10. 2001.
Dr Milan St. Protić, 5. 10. 2000 – 20. 3. 2001.
Radmila Hrustanović, 1. 6. 2001 – 3. 10. 2004.
Mr Nenad Bogdanović, 3. 10. 2004 – 27. 9. 2007.
Zoran Alimpić, v.d. oktobar 2007 – jul 2008.
Dragan Đilas, 19. 8. 2008. – 18. 11. 2013.
Siniša Mali, 24. 4. 2014. – jun 2018.
Zoran Radojičić, 7. 6. 2018. – 20. 6. 2022.
Aleksandar Šapić, 20. 6. 2022. – 29.9.2023.
Aleksandar Šapić, 24.6.2024. –

Informator o radu Skupštine grada Beograda


Podeli vest